Cum aveam doar vreo 3-4 ore la imbarcarea pe o croaziera in Barcelona
am repetat o excursie
parcursa pentru prima data acum vreo trei luni si care mi-a placut:
Din gara Baixador de Vallvidrera (240m) am urcat pe drum, apoi
poteca prin padure spre Tibidabo (502m) pentru catedrala din varf si superba
vedere spre oras. Coborarea a fost cu autobuzul si funicularul.